Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Hafif Yağmurlu

İfrit, Cinler Bölümü İçin Kapıyı Açın

14.11.2023
343
A+
A-
İfrit, Cinler Bölümü İçin Kapıyı Açın

İfrit, Cinler Bölümü İçin Kapıyı Açın

Türkiye’nin en geniş kategorisine sahip okuokubil.com sitem, Cinler bölümü gerçek yaşanmış olayları ve kaynaklardan alınan özel bölümlerle gerçekten hoşunuza gidecek ve bilgi sahibi olacağınız bir bölümdür. Şimdi bu kapıyı aralayıp içeri girmek size kalıyor.

Cinlerin en zekisi olarak bilinen İfrit, kötülüğün ve olumsuzluğun sembolü olarak görülür. İslam Ansiklopedisinin İfrit maddesinde de “cinlerin reisi, en güçlü, zeki, kurnaz ve zararlı olanı” olarak tanımlanmaktadır. eski yapılarda özellikle tahtalı ev olarak bildiğimiz merdivenli bahçeli tahta pencereli ve kapısındaki demir tokmağı ile tam bir ürperti veren görüntüye sahip evlerdir. Zamanın belkide en lüks evleri olarak hafızalarda kalmış sa da içindeki yaşanan o gizemli günlerin, gecelerin hiç kimse sırrını çözememiştir.

Gece gaz lambası ile loş bir ışık altında olan o büyük salondaki kanepenin hasır sırt dayama yerlerinin vermiş olduğu rahatlık ve sessizlikten vücudu saran rahatlık ve göz kapaklarının uyku halinde yarı açık yarı kapanmış bir iç geçmişlikle sanal aleme dalmanız saniyeler arasında gelip gider. Uyku hali arasında kalkıp tuvalet ihtiyacınızı gidermek için elinize aldığınzı gaz lambasından çıkan koku ve is burnunuzu yakarak genzinize gider. Tuvalete gitmek için tahta merdivenleri kullanırsınız gırç, gırç, gırç seslerle birlikte dar bir koridordan geçersiniz ve tuvaletin küçük dar tahta kapısını aralar içeri girersiniz. İçerisi dardır küçük bir dışarı bakan pencere ve ihtiyacınızı gidereceğiniz iki ayağınızı denk getireceğiniz iki tahta kalastan vardır. Buraya oturur ihtiyacınızı giderirsiniz. Genelde bu tuvaletler evin arka bahçesine yapılır çünkü yukarıdan yaptığınız ihtiyacınız direk aşağıya düşmektedir.

Bundan altmış sene önceki yaşamı bir düşündüğümüzde evlerin arasında baya bir mesafenin olduğunu görürüz. her evin kendi bahçesi, her evin kendi mezarlığı yine kendi bahçesinde olurdu. Artık gizemli seslerin, sır dolu olayların, karanlıkta görünen kıpırdanmaların ve ürperdici şekilerin hele hele size yakınen neredeyse temas edecek şekilde yaşanan olayların ve bu olaylara sebeb gösterilen cin ve cinlerin en zekisi olarak bilinen İfrit’in neler yaptığına ve nelere sebeb olduğuna dair bilgilere göz atalım.

Infestation ile başlıyorlar. Bu, ilk kez ortaya çıktıkları ve kendilerini tanıttıkları zamandır. Bu, kişiye doğrudan saldırmadıkları, bunun yerine onu korkutacak şeyler yaptıkları için perili ev tipi bir aktivitedir. Kendiliğinden açılıp kapanan kapılar ve dolaplar, hareket eden veya kaybolan eşyalar, bedensiz sesler, kokular ve ışıkların sönmesi veya titreşmesi. Bu aşamada kendilerini insanlara ve mallara bağlarlar.

Sonra Zulüm geliyor. Faaliyetlerini fiziksel saldırılarla hızlandırırlar. Bireye saldırabilir, onu kesebilir, uyumaya çalıştığında ona kabuslarla ya da seslerle eziyet edebilirler. Manipüle edilmesi daha kolay olsun diye kişiyi parçalamak için ellerinden geleni yaparlar.

Sonra Takıntı gelir. Kişi aktiviteye kapılmış durumdadır ve sağlıklı düşünememekte ve zihinsel bir çöküşün eşiğinde bulunmaktadır.

Artık asıl korku, Possession’la başlıyor. Kişi kendisine veya başkalarına zarar verme niyetiyle iblislerin eline geçmeye başlayacaktır. Bütün amaçları çalmak, öldürmek ve yok etmektir. Cinler bölümü.

Bahsetmem gereken diğer aşamalara uymayan bir aşama daha var, o da Şeytanlaştırma. Bu tam olarak ele geçirme sayılmaz ama etkileri daha az ciddi değildir. Demonization’da mülkiyete sahip değillerdir, dolayısıyla birine sahip olamazlar ancak şeytani ayartma gibi şeyler yapabilirler. Kişiyi, kurbanı alt edecek düşünceler ve ayartmalarla doldururlar.

Cinler Bölümü. Cinlerin geceleri her odaya girdiği doğru değil. Odanızda size karşı bir saldırı biçimi olarak tezahür edebilecekleri doğrudur. Ayrıca her zaman her odada bulunabilecekleri ve kendilerini göstermeyebilecekleri de doğrudur.

İblisler ruhsal varlıklardır ve doğal fizik kanunlarına göre hareket etmezler. Evler gibi fiziksel bölgelerde, ruh çağırma tahtaları gibi belirli nesnelere bağlı olabilirler, hatta bir kişinin içinde, ruhunun içindeki bölgelerde olabilirler. (Ruh, maddî olmayan, pek çok odası olan manevî bir ev gibidir.)

Geceleri fiziksel bir varlık gördüyseniz veya hissettiyseniz, bu şeytani olabilir. Öyle olmayabilir ve kesinlikle iyimser olmalı ve öncelikle diğer tüm olası doğal alternatifleri dışlamalısınız. Işıklar ve sesler vb. için doğal açıklamalar vardır. Ayrıca görsel ve diğer duyusal semptomları gösterebilecek zihinsel ve fiziksel koşullar da vardır. Bir dahaki cinler bölümü için  İfrit’i ele alacağım. Şimdilik sevgiyle kalın.

Diğer Cinler Bölümü İçin TIKLAYINIZ

 

Arkadaşlarınızla Paylaşın:
ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.