Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16 °C
Az Bulutlu

Ateşten Yaratılanlar Cinler ve yaşamları

19.06.2019
1.378
A+
A-
Ateşten Yaratılanlar Cinler ve yaşamları
07055e53 eaed 4940 a5db 56e8abfddbf4
Ateşten Yaratılanlar Cinler ve yaşamları
Cinler, çöller, sulak alanlar, yıkık harabe evler gibi insanlar tarafından iskan edilmeyen yerlerde yaşamayı tercih ederler. Bunlardan bazıları kirli yerlerde (çöp kutuları), bazıları ise insan arasında yaşar. Cinler insanlar tarafından atılan yiyeceklerin geri kalanını yemek için bu kirli yerlerde yaşıyor. Ayrıca, bazı cin’ler mezarlıklarda ve kalıntılarda yaşarlar.
Cinler, pek çok form alma ve görünümünü değiştirme kapasitesine sahiptir. Kısacası  bir inek, bir şekilde bir insan veya hayvan, formunu alabilir akrep , bir yılan, bir kuş, siyah köpek köpeklerin şeytan ve cin genellikle bu biçimde görünür. Ayrıca kara kedi şeklinde de görünebilirler.
Bir cin bir insan veya hayvan formunu aldığında, bu formun fiziksel yasalarına uyar; örneğin, onu görmek ya da ateşli silahla öldürmek ya da bıçakla yaralamak mümkün olacaktır. Bu nedenle, cinler bu formlarda kısa bir süre kalmaya devam eder, çünkü bunlar savunmasızdır. Aslında insanları korkutmak için görünmezliklerinden yararlanırlar.
Tıpkı insanlar gibi, cinler de davranışlarından sorumludur. kendi doğasıyla ilgili yükümlülükleri yerine getirirler. İnsanlardan farklı olarak, görevleri de kaçınılmaz olarak farklıdır.
Onların da dini inançları vardır. İnsanlar gibi, onlar Hristiyan, Yahudi, Müslümanlar ya da inanmayanlar olabilirler. Bazıları aldatıcı, bazıları kötülük.için elinden gelen her şeyi yapar.
Cinler insanların kalbinde daha iyi korku yaratabilmek için onların ruh hallerindeki en zayıf anı kollarlar. En ufak bir zaafta da insan ruhunu ele geçirirler.

“Allahümme Salli ve Sellim ve Barik Ala Seyyidina Muhammedinil Fatihi lima Uğlika vel Hatimi li ma Sebeka ven Nasırıl Hakkı bil Hakkı Vel Hadi ila Sıratıkel Müstekıymi Sallellahü Aleyhi ve Ala Alihi Ve Ashabihi Hakka Kadrihi ve Mikdarihil Aziym.”
MANASI:
Allah’ım! kapalılıkları açan,geçmişe son veren,hakka hakikatla destek olan,mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammede(sav) O’nun aline ve Ashabına O’nun yüce Kadrü kıymetince Salat eyle,ve O’nu mübarek kıl.

okuokubil.com

Arkadaşlarınızla Paylaşın:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    ÇOK İLGİNÇ VE GÜZEL YAZILMIŞ